HAYVAN TAŞIMA (BÜYÜK BAŞ HAYVANLARINIZI GÜVENLE TAŞIYORUZ) | AKINCI ET ÜRÜNLERİ HAYVANCILIK SAN.TİC.LTD.ŞTİ

Blog

HAYVAN TAŞIMA (BÜYÜK BAŞ HAYVANLARINIZI GÜVENLE TAŞIYORUZ)

27 Aralık 2013  |  HAYVAN TAŞIMA  |  3 Yorum

SON TEKNOLOJİ ARAÇLARIMIZLA BÜYÜKBAŞ HAYVANLARINIZI YURT İÇİ HER YERE TAŞIYORUZ...

Hayvanlarınızın sıradan taşıma araçları ile taşınması hem hayvan sağlığını tehlikeye atmanıza, hem de yüksek ücretler ödemenize sebep olur. Sıradan kamyon veya tırlar ile taşıma sonucu iki tür kayıp söz konusu olabilir;

Yaralanma ve ölüm sonucu oluşan kayıplar; Genellikle hatalı yükleme sonucu, hayvanların birbirini ezmesinden kaynaklanır. Bu tür kayıpları engellemek için, düzgün bir planlama yapılarak, bir metrekareye en fazla iki adet genç dana düşmelidir. Ergin sığırların naklinde ise, bir sığır için 1,5 metrekare alan ayrılmalıdır. Yaz aylarında ise bu sayı düşürülmelidir.

Yol Firesi; Canlı hayvan nakliyesi esnasında meydana gelen canlı ağırlık kaybıdır. Yol firesi, mesafe ve süreye bağlı olarak değişir. 24 saatlik nakliye süresinde bu oran %2-4, 24-36 saatlik süre de ise %3,5- 5,5 kadardır.

Canlı hayvan nakliye koşulları gün geçtikçe daha çok önem kazanmaktadır. Avrupa Birliği üye ülkelerinde canlı hayvan taşıması ile ilgili cezai yaptırımlar ve düzenlemeler yürürlüğe girmiştir.

Hayvanların en fazla seyahat edebilecekleri süre, taşıma kabininde hayvan başına düşen alan, kabinin havalandırması, sıcaklık, nem ve ışık değerleri, indirme bindirme ekipmanları, sulama donanımları tüm bu düzenlemelere tabidir.

keskin Hayvancılık, sayısı hızla artan, Avrupa Birliği standartlarına uygunluk belgesi olan, yol ve yaralanma firelerini sıfıra indiren, yüksek donanımlı ve yüksek kapasiteli tırları ile, düşük maliyetle, güvenli ve konforlu hayvan taşımacılığı hizmeti vermektedir.

İki katlı araçlarımız, hidrolik yükleme sistemleri ile yükleme ve indirme sırasında oluşabilecek yaralanmalara karşı tam güvenlidir.

Profesyonel, güvenli, konforlu, düşük maliyetli canlı hayvan taşımacılığı talebiniz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Hayvan Taşıma Bizim İşimiz !


Yorumlar
erdal narin  |  05 Eylül 2016

istanbuldan diyarbakıra 15 adet buzak gonderecem fiyat nedir teşşekürler


Yorum Gönder
guvenlik